KARBOKSYTERAPIA
Karboksyterapia to zabieg polegający na podskórnym lub śródskórnym precyzyjnym podaniu dwutlenku węgla poprzez podanie go cieniutką igiełką. Gaz rozchodzący się równomiernie pod skórą powoduje rozwarstwienie struktur, które przez takie działanie są mobilizowane do regeneracji – powstania nowych włókien kolagenowych i elastynowych. W trakcie zabiegu rozszerzają się naczynia krwionośne, poprawia się odżywienie i dotlenienie tkanek. Pod wpływem dwutlenku węgla dochodzi do stymulacji procesów regeneracji tkankowej, pobudzony zostaje również proces angiogenezy, dzięki czemu powstają nowe, drobne naczynka krwionośne. Dwutlenek węgla intensyfikuje naturalne procesy ludzkiego organizmu. Iniekcje wywołują lekki stan zapalny, który stymuluje produkcję białek podporowych.
Proces przebudowy skóry zaczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu. Włókna kolagenu ulegają obkurczeniu, poprawia się mikrokrążenie, skóra staje się gładka i sprężysta. Zabieg aktywuje czynnik wzrostu naczyń VEGF, dzięki czemu dochodzi do tworzenia nowej sieci naczyń włosowatych. Poprawa przepływu tkankowego pomaga m.in. niwelować cienie pod oczami.
Karboksyterapia jest doskonałym narzędziem w walce z niechcianym cellulitem. W trakcie zabiegu gaz częściowo przekształca się w kwas węglowy uszkadzający komórki tłuszczowe. Dochodzi wówczas do uruchomienia procesu lipolizy. Poprawia się też retencja wody, co zapobiega powstawaniu obrzęków często towarzyszących cellulitowi. Dzięki pobudzeniu metabolizmu komórkowego usprawnione zostaje odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii.
Jak wygląda skóra po zabiegu karboksyterapii?
W miejscu wprowadzenia igły widoczne jest zaczerwienienie i mikroślady po nakłuciach, które zanikają w ciągu kilku minut. Istnieje prawdopodobieństwo powstania siniaków w miejscu wkłucia igły. Uczucie obrzęku i rozpierania, które pojawia się podczas wprowadzenia CO2 zanika po kilku minutach.
Ogromną zaletą karboksyterapii w porównaniu z innymi metodami jest brak trwałych uszkodzeń skóry, zniwelowane ryzyko reakcji alergicznych a także bark uwrażliwienia skóry na światło. Jest to zabieg bezpieczny, skuteczny i mało inwazyjny.
Aby zabieg karboksyterapii przyniósł spodziewane efekty, należy wykonać go w seriach terapeutycznych. Seria zabiegów ustalana jest podczas konsultacji przed zabiegiem.
Aparat Medika do karboksyterapii posiada certyfikat medyczny CE.
- Oznaki starzenia skóry
- Cienie pod oczami
- Zmarszczki
- Podwójny podbródek
- Wiotkość skóry twarzy i ciała
- Rozstępy i blizny
- Lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej
- Cellulit
- Teleangiektazje
- Łuszczyca
- Wypadanie włosów
- Zaburzenia krążenia skórnego
- Potrzeba regeneracji i rewitalizacji skóry
- Ciąża i okres laktacji
- Choroby serca
- Niewydolność nerek
- Niewydolność płuc
- Dermatozy zakaźne
- Zapalenie żył
- Choroby nowotworowe
- Antybiotykoterapia
- Epilepsja
- Jaskra
- Hemofilia
- Skłonność do powstawania bliznowców
- Osłabione gojenie skóry
- Niedawne zabiegi chirurgiczne
- Przebyty niedawno zawał serca, dusznica
- Aktywność fizyczna zaraz po zabiegu powinna być ograniczona do minimum.
- Nie należy korzystać z pływalni i saun do dwóch dni po zabiegu.
- Jeżeli po karboksyterapii wystąpią siniaki można posmarować miejsce środkiem zawierającym witaminę C lub Heparynę.
- W celu uzyskania pożądanych rezultatów wyszczuplających zaleca się racjonalną i zbilansowaną dietę.